Warning: mysql_fetch_array() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /www/k/a/u31078/public_html/index.php on line 25

Warning: mysql_fetch_array() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /www/k/a/u31078/public_html/index.php on line 95

Warning: mysql_fetch_array() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /www/k/a/u31078/public_html/index.php on line 129
Rodina Nakaima - KarateWeb.sk

www.karateweb.sk - Informačný portál zameraný na históriu a pôvod karate kata v slovenskom jazyku. Karate berieme osobne.

  |  Novinky   |  FAQ   |  Odporúčame   |  O webe   |  Upozornenie   |  Podujatia   |  Diskusia   | Download   | Články  | 
Prihlásenie
Anketa

Podporuje svoj športový výkon výživovými doplnkami ?
Áno.

17.65%

Áno, najmä zamerané na pitný režim.

17.65%

Nie.

64.71%
Celkom hlasovalo 34 ľudí.
RSS Kanál

Stiahnite si
FeedReader

Ikona RSS kanála

Ako funguje RSS?


Bazár vedomostí
Databáza inštitúcií
Na tejto sekcii sa pracuje

Prezerať databázu

Najnovšie pridané::
Karate Klub Milana Piliara pri MŠK Brezno
Dublin Core used here.


Norisato Nakaima

(1819 - 1879)

Majster Norisato Nakaima bol nositeľom titulu Chikudun Pechin. Niekde sa uvádza aj meno Kenri Nakaima.

Čínske korene :

Údajne sa Norisato Nakaima narodil 11. decembra 1819 v štvrti Kume, mesto Naha. Štvrť Kume v meste Naha bola vybudovaná z ľudí, ktorí pricestovali z Číny na podnet cisára a boli známy ako "36 rodín". Pricestovali z Číny z Fukuken, Fukuken-sho, asi pred 600 rokmi. Nebolo pre neho problémom naučiť sa čínsky a orientovať sa v čínskom prostredí.

Norisato Nakaima sa narodil majetným rodičom. Vo výchove po ňom požadovali osvojenie si princípov Bunbu Ryudo - filozofia a spoločná cesta štetca a meča. Význam sa kládol na zjednotenie fyzického tréningu prostredníctvom samo skúšania a štúdia.

Keď mal Norisato 18 rokov, dopočul sa, že čínsky vojenský vyslanci praktikujú každý deň bojové umenia. Norisato navštívil takéto miesto, a keďže v tom čase neboli žiadne telocvične, pozoroval trénujúcich veľvyslancov spoza plota. Jeden z veľvyslancov ho videl a dal sa s ním do reči. Norisato v rozhovore priznal, že ovláda Sai a nakoniec sa ocitol v čele skupiny. Nakoniec veľvyslanci skonštatovali, že v Číne nepraktikuje takúto vec nikto, vrátane detí. Aj keď technika mladého Norisato nebola celkom vycibrená, neprehliadol čínsky generál jeho talent.

Študium v Číne :

Po roku príprav sa mladý Norisato vo veku 19. rokov odobral do Číny študovať bojové umenia. Odišiel do Beijing cez Fukushu, Fukuken-sho, ktorá bola považovaná za vstupnú bránu na Okinavu. Odišiel do čínskeho prístavného mesta Fuzhou v provincii Fujian, kde sa stal študentom čínskeho majstra menom Ryu Ru Ko, veľmajstra vojenskej školy Dynastie Ching.

No tu sa zdroje rozchádzajú. Údajne to mal byť práve Sappushi Zhao Xin, ktorý rozhodujúcim spôsobom ovplyvnil život mladého Nakaimu keď ho predstavil v Číne majstrovi menom Ryu Ru Ko. Napriek tomu je známe, že posledný Sappushi (čínsky vyslanec) Zhao Xin bol na Okinavu vyslaný v roku 1866 a na Okinave zotrval len 5 mesiacov. V čase kedy sa vracal vyslanec Zhao Xin do Číny (1866-1867) by bolo podľa iných zdrojov už asi 47 rokov. Je možné, že tento vyslanec predstavil v Číne nie Norisata Nakaimu, ale jeho otca ? Tomu by zodpovedal aj fakt, že niektoré zdroje udávajú, že život majstra Norisatu Nakaima prebiehal v rokoch 1850 - 1927. Nakoľko je ale štýl Ryuei ryu veľmi málo známy, nepodarilo sa mi tieto informácie overiť zo zdrojov blízkych rodine Nakaima.

I keď Norisato navštívil Čínu za účelom naučiť sa Kung Fu ako druh sebaobrany, nakoniec zakončil svoje štúdiá ako vojenský úradník, vojenský stratég a astrológ. Potom čo strávil u majstra Ryu Ru Ko niekoľko rokov každodenného tréningu získal certifikát majstra a v 26. rokoch sa vrátil na Okinavu.

V roku 1876 sa vrátil ako majster čínskeho Kempo na Okinavu. No skôr ako sa vrátil ručne opísal množstvo kníh zaoberajúcich sa Etiketou, zdravím a čínskou medicínou ako aj knihu, ktorá učí ako urobiť svojho ducha odvážnym prostredníctvom cvičenia Chuan Fa. Po odchode od Ryu Ru Ka sa ešte jeden rok potuloval po provincii Guangdong ako aj Beijing, aby si prehĺbil svoje vedomosti o bojových umeniach. Na tejto ceste zozbieral množstvo rozličných zbraní, ktoré preniesol na Okinavu.

Pomenovanie systému :

Až medzi rokmi 1877 - 1880 sa prvý raz zmienil na Okinave o škole Ryuei ryu, ktorú vytvoril a ktorá je založená na čínskom Kempe. Svojím pôvodom je jeho štýl blízky štýlu Naha-te majstra Higashionnu, ktorý údajne študoval bojové umenia v provincii Fuzhou, v Číne. Samotný názov Ryuei ryu sa skladá z počiatočných slov mena majstra Ryu Ru Ka a alternatívnej výslovnosti mena Nakaima.

Norisato Nakaima zomrel vo veku 60 rokov.

Kenchu Nakaima

Kenchu Nakaima
Kenchu Nakaima (1856-1953)

Jeho otec po návrate z Číny si neotvoril žiadne dojo, ale predal svoje vedomosti svojmu synovi Kenchu.

Kenchu Nakaima zomrel vo veku 97 rokov.

Kenko Nakaima

Kenko Nakaima
Kenko Nakaima (1911 - 1989)

Učiteľom Kenko Nakaimu bol jeho otec, ktorý mu odovzdal rodinné dedičstvo rodiny Nakaima - Ryu Ei ryu Karate. No Kenko Nakaima trénoval aj u rôznych iných majstrov, pričom sa zaoberal aj Kendo. Napriek tomu jadro jeho štúdia tvoril stále rodinný štýl Ryuei ryu. Preto aj neskôr založil Ryuei Ryu Karate and Kobudo Preservation Society.

V roku 1971, vo veku 60. rokov, sa rozhodol rodinný systém odtajniť a tak prijal skupinu asi 20. študentov, ktorý sa začali učiť Ryuei Ryu. Postupne sa začal tento rodinný štýl prostredníctvom týchto študentov šíriť po svete.

Kenko Nakaima zomrel vo veku 78 rokov.

Kenji Nakaima

(*1934)

Kenko Nakaima predal svoje umenie na svojho tretieho syna menom Kenji, ktorý pokračuje v rodinnej tradícii.

V systéme Ryuei ryu sa cvičia nasledujúce kata :

Seienchin
Sesan
Niseishi
Ohan
Paiho
Sanchin
Sanseru
Pachu
Heiku
Paiku
Annan

Valid XHTML 1.0 Transitional článok prešiel pravopisnou kontrolou Protected by Copyscape Plagiarism Checker


Hodnotenie článku

Doterajšie hodnotenie:

1.4
Výborný
Poteší
Priemer
Nevydarený
Veľmi nevydarený


Článok komentovali nasledujúci ľudia:


Warning: mysql_fetch_array() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /www/k/a/u31078/public_html/php/komentare.php on line 52

Komentujte článok:

Komentár napísal (meno):

Titulok komentára:

Text komentára:

Bezpečnostny kód
Bezpečnostný kód:


Info
Počet registrovaných: 2231

Najnovší: Matthewicons

Práve online: 
Warning: mysql_fetch_array() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /www/k/a/u31078/public_html/index.php on line 1984

Warning: mysql_fetch_array() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /www/k/a/u31078/public_html/index.php on line 1988
sql error
anonymných:
Spirit of the Kata - Rare teaching manuals
KarateWeb.sk na sociálnej sieti Facebook
Napíšte nám  -  Pridaj k obľúbeným(IE)  -  Nastav ako homepage(IE)  -  Dajte vedieť priateľom  -  Štatistiky
Copyright 2004 http://www.karateweb.sk/ , Všetky práva vyhradené
Webdesign copyright 2006 Michal Hainc