Warning: mysql_fetch_array() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /www/k/a/u31078/public_html/index.php on line 25

Warning: mysql_fetch_array() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /www/k/a/u31078/public_html/index.php on line 95

Warning: mysql_fetch_array() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /www/k/a/u31078/public_html/index.php on line 129
McCarthy Patrick - KarateWeb.sk

www.karateweb.sk - Informačný portál zameraný na históriu a pôvod karate kata v slovenskom jazyku. Karate berieme osobne.

  |  Novinky   |  FAQ   |  Odporúčame   |  O webe   |  Upozornenie   |  Podujatia   |  Diskusia   | Download   | Články  | 
Prihlásenie
Anketa

Podporuje svoj športový výkon výživovými doplnkami ?
Áno.

17.65%

Áno, najmä zamerané na pitný režim.

17.65%

Nie.

64.71%
Celkom hlasovalo 34 ľudí.
RSS Kanál

Stiahnite si
FeedReader

Ikona RSS kanála

Ako funguje RSS?


Bazár vedomostí
Databáza inštitúcií
Na tejto sekcii sa pracuje

Prezerať databázu

Najnovšie pridané::
Karate Klub Milana Piliara pri MŠK Brezno
Dublin Core used here.


Patrick McCarthy

Hanshi Patrick McCarthy
Hanshi Patrick McCarthy (*1954)

Patrick McCarthy ako držiteľ 8.Dan v Karate patrí medzi renomovaných a najvyššie postavených ľudí v oblasti Karate a Kobudo vo svete. Súčasne je ako jeden z mála ľudí neázijského pôvodu držiteľom titulu Hanshi (tento titul sa prekladá ako veľmajster).

V súčasnosti je Hanshi McCarthy celosvetovo uznávaný ako historik bojových umení, ktorého výskumy v tejto oblasti ho doviedli na miesta ako Taiwan, Hongkong, Filipíny, Indonézia, severný i južný shaolinský kláštor v Číne, Okinava či Japonsko. Sám niekoľko rokov vyučoval Karate v Japonsku, čo sa podarilo len malému počtu neázijským učiteľom tohto bojového umenia.

Jeho výskumy vyvrcholili publikovaním niekoľkých odborných kníh ako "Bubishi", "Classical Kata of Okinawan Karate", "Ancient Okinawan Martial Arts", "Karatedo Tapenshu" či „Choki Motobu“. Historický text z 18. storočia známy pod názvom Bubishi, ktorý sa na Okinave predával z majstra na žiaka len prácnym opisovaním, preložil ako prvý Hanshi McCarthy kompletne celý do anglického jazyka, pričom v západnom svete sa z tejto knihy stal bestseller.

kniha majstra Choki Motobu kniha Bubishi
anglické preklady kníh
Choki Motobu - Karate My Art a Bubishi

Kniha majstra menom Choki Motobu (1870-1944) - “Watashi no Karate-jutsu” (“My Art of Karate”), ktorú napísal majster Motobu v roku 1932, popisuje originálne tréningové metódy a bojový koncept blízky tomuto legendárnemu okinavskému bojovníkovi. Kniha Bubishi je klasickým čínskym textom, zaoberajúcim sa filozofiou, stratégiou, medicínou či bojovými technikami. Nakoľko sa o tento starý text pri študovaní Karate opieralo mnoho okinavských majstrov, je tento text, či v podstate kniha, často označovaný za Bibliu Karate. 10 rokov strávil Hanshi McCarthy študovaním a skúmaním tejto knihy, aby nakoniec verejnosti predstavil prvý anglický preklad tejto legendárnej knihy.

V súčasnosti pôsobí Hanshi McCarthy ako Docent bojových umení v Austrálii na Australian College of Natural Medicine. Popritom vedie IRKRS (International Ryukyu Karate Research Society), spoločnosť, ktorá združuje ľudí z celého sveta. Taktiež poskytuje semináre Karate a Kobudo po celom svete, ktoré sú nielen hojne navštevované, ale ich tematika a obsah spájajú adeptov mnohých štýlov Karate.

Patrick McCarthy sa narodil 4. decembra 1954 v Kanade. Už od detstva prenikal do tajov bojových umení a postupne získaval skúsenosti v Judo, Karate či KungFu, kde v 70. a 80. rokoch patril na otvorených majstrovstvách Severnej Ameriky v kategórii kata, zbrane a kumite medzi desať najúspešnejších, pričom získal veľa titulov a ocenení. V polovici 70. rokov stretol na svetovej súťaži majstra menom Richard Kim (1917-2001), ktorý pôsobil ako profesor bojových umení na Harvardskej Univerzite. Ten bol držiteľom 9.Dan a podnietil u mladého McCarthyho záujem o históriu a teoretické aspekty Karate. Tu začali jeho výskumy, ktoré trvajú až dodnes.

V roku 1985 sa ako držiteľ 5.Dan presťahoval do Japonska, kde získal nielen kontakty na rôznych japonských majstrov Karate, ale osvojil si aktívne i japonský jazyk. V Japonsku získal u prestížnej japonskej organizácie Dai Nippon Butotukai 6.Dan, čo v tom čase nezískal žiadny nejaponský adept Karate. Vďaka svojej obetavej práci v oblasti Karate ako aj jeho výskumom mu v roku 1994 bol samotnou DNBK udelený titul Kyoshi a 7.Dan v Karate. Bolo to po prvý krát, čo sa tejto pocty dostalo nejaponskému adeptovi Karate. V roku 2005 získal Kyoshi McCarthy od svojho učiteľa menom Kinjo Hiroshi, svoj 8.Dan v Karate a titul Hanshi.

Po desiatich rokoch strávených v Japonsku, kde mimochodom spoznal i svoju manželku Yuriko, prijal ponuku australskej College of Natural Medicine sídliacej v Brisbane, kde dnes pôsobí a poskytuje na Univerzite vzdelanie budúcim kvalifikovaným učiteľom bojových umení.

Hanshi McCarthy prijal úlohu reprezentovať DNBK v Austrálii a následne i etablovať organizáciu Ryukyu Karatejutsu Kokusai Kenkyukai na medzinárodnú úroveň. Neskôr z rôznych dôvodov prerušil spojenie s DNBK a v súčasnosti udržuje len úzke vzťahy so svojím učiteľom menom Kinjo Hiroshi (*1919) a mnohými okinavskými a čínskymi učiteľmi bojových umení.

Richard Kim a Patrick McCarthy Kinjo Hiroshi a Patrick McCarthy
Richard Kim a Kinjo Hiroshi

Kto boli jeho učitelia :

Postupom času trénoval s nespočetným množstvom veličín v oblasti Karate či Ju Jutsu po celom svete. Napriek tomu, jeho hlavnými učiteľmi boli Richard Kim (1917-2001) a Hiroshi Kinjo (*1919). Týmto sa stal Patrick McCarthy nositeľom 5. generácie tradičného okinavského Karate. Táto línia sa tiahne počnúc majstrom menom Sokon Matsumura (1792-1896) a pokračuje nasledovníkmi Anko Itosu (1831-1916), Chomo Hanashiro (1869-1945) až na McCarthyho učiteľa menom Kinjo Hiroshi (*1919).

Hanshi McCarthy
Hanshi Patrick McCarthy - teoretická prednáška z histórie Karate

Súčasnosť :

V našich zemepisných šírkach nie je ešte Hanshi McCarthy veľmi známy. Napriek tomu je vo svete hodnotený ako uznávaný odborník na tradičné Karate. V súčasnosti sa Hanshi McCarthy venuje šíreniu Koryu Uchinadi /doslovný preklad znie Stará okinavská škola/ a Kobudo. Niekoľko mesiacov v roku cestuje po svete a svoje vedomosti odovzdáva na medzinárodných seminároch. Popri hore uvedených činnostiach Hanshi McCarthy vedie "The International Ryukyu Karate-jutsu Research Society", celosvetovo rozšírenú organizáciu zameranú na štúdium, pôvod a vývoj aplikácií a teórií tradičného okinavského Karate a Kobudo.

www.koryu-uchinadi.com - Domovská stránka Patricka McCarthyho a jeho Koryu Uchinadi

Valid XHTML 1.0 Transitional článok prešiel pravopisnou kontrolou Protected by Copyscape Plagiarism Checker


Hodnotenie článku

Doterajšie hodnotenie:

3.5
Výborný
Poteší
Priemer
Nevydarený
Veľmi nevydarený


Článok komentovali nasledujúci ľudia:


Warning: mysql_fetch_array() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /www/k/a/u31078/public_html/php/komentare.php on line 52

Komentujte článok:

Komentár napísal (meno):

Titulok komentára:

Text komentára:

Bezpečnostny kód
Bezpečnostný kód:


Info
Počet registrovaných: 2333

Najnovší: EnriqueRoace

Práve online: 
Warning: mysql_fetch_array() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /www/k/a/u31078/public_html/index.php on line 1984

Warning: mysql_fetch_array() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /www/k/a/u31078/public_html/index.php on line 1988
sql error
anonymných:
Spirit of the Kata - Rare teaching manuals
KarateWeb.sk na sociálnej sieti Facebook
Napíšte nám  -  Pridaj k obľúbeným(IE)  -  Nastav ako homepage(IE)  -  Dajte vedieť priateľom  -  Štatistiky
Copyright 2004 http://www.karateweb.sk/ , Všetky práva vyhradené
Webdesign copyright 2006 Michal Hainc